Departamentul Fizica

Sunteţ aici: Acasa / Componenţa departamentului / Personalul didactic


Lista profesorilor departamentului Fizica
Numele, prenumele Funcţia, titlul Activează din E-mail
Tronciu Vasile


Şef Departament
Profesor univeristar,
doctor habilitat


1994


vasile.tronciu@fiz.utm.md
Țiuleanu Dumitru


Profesor universitar,
doctor habilitat


1989


dumitru.tiuleanu@fiz.utm.md
Rusu Alexandru


Conferenţiar universitar, dr.


1975


alexandru.rusu@fiz.utm.md
Chistol Vitalie


Conferenţiar universitar, dr.


1991


vitalie.chistol@fiz.utm.md
Neaga Angela


Conferenţiar universitar, dr.


1987


angela.neaga@fiz.utm.md
Nistiriuc Ion


Conferenţiar universitar, dr.


1970


ion.nistiriuc@fiz.utm.md
Rusu Spiridon


Conferenţiar universitar, dr.


1995


spiridon.rusu@fiz.utm.md
Şerban Claudia


Conferenţiar universitar, dr.


1964


claudia.serban@fiz.utm.md
Stratan Ion


Conferenţiar universitar, dr.


1983


ion.stratan@fiz.utm.md
Pîntea Valentina


Conferenţiar universitar, dr.


1998


valentina.pintea@fiz.utm.md
Pîrţac Constantin


Lector universitar,


1997


constantin.pirtac@fiz.utm.md
Ciobanu Marina


Lector universitar,


2005


marina.ciobanu@fiz.utm.md
Burdujan Eduard


Lector universitar


1995


eduard.burdujan@fiz.utm.md
Gutium Serhei


Lector universitar


2011


serghei.gutium@fiz.utm.md
Mocreac Olga


Lector universitar


2003


olga.mocreac@fiz.utm.md
Popovici Ana


Lector universitar


2006


ana.popovici@fiz.utm.md
Oloinic Tatiana


Lector universitar


2018


tatiana.oloinic@fiz.utm.md